Programok betöltése

« Összes Programok

  • Ez az program elmúlt.

Tükör által homályosan…

2018 november 15 • 09:00 - 2018 december 9 • 18:00

A múlt év egyik legjelentősebb hazai képzőművészeti eseménye volt a Tiszántúli Református Egyházkerület, a Magyar Művészeti Akadémia, Debrecen Önkormányzata és más szervezetek kezdeményezésére létrejött Reformáció-500 országos kortárs grafikai pályázat és tárlat. A közel négyszáz beérkezett pályaműből 88 alkotó 102 művét mutattuk be 2017 szeptemberében a Kölcsey Központban. Csomós Zoltán, Szepessy Béla és Toró József képzőművészek a zsűri nívódíjait nyerték el.

A kiállítás az Őszi Fesztivál eseményeihez kapcsolódik; ingyenesen látható, naponta 9:30-18 óráig, esti rendezvények idején 19 óráig.

Csomós Zoltán 1961-ben született Sárospatakon. 1994-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Főiskolán. Tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének és a Magyar Grafikusművészek Szövetségének, valamint a Kazinczy Társaságnak. 1990 óta rendszeresen állít ki hazai és nemzetközi grafikai kiállításokon.
Alkotási módjára jellemző a lírai absztrakció természeti formákból leegyszerűsített, az új formaalkotás felé tartó változata. Kettősség figyelhető meg grafikai lapjain: van egy álomszerű, szürreális vonulat a nyomataiban és a rajzaiban, amelyek a legkülönfélébb technikákkal készülnek. Ezek a figuratív lapok mesélőkedvről tanúskodnak. Nagyobb lélegzetű grafikai sorozatai azonban egy-egy hangulatot érzékeltető emblematikus munkák, amelyekben a grafika határainak, lehetőségeinek kutatását sejthetjük.
Rajzai, metszetei rendszeresen megjelennek a Hitel, a Lyukasóra, a Magyar Napló című irodalmi és művészeti folyóiratokban és az Élet és Irodalomban, könyvillusztrációkat is készít. Az Encsi Nyári Ifjúsági Szabadiskolában 1998 óta vezeti a grafikai szekciót.

Szepessy Béla 1960-ban született Nyíregyházán. Képzőművészettel a középiskola évei alatt kezdett el komolyabban foglalkozni Berecz András festőművész szakkörében. 1983-ban szerzett földrajz-rajz szakos tanári diplomát a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán. Négy évig Nagyhalásziban tanított, ahol 10 éven át nyaranta képzőművészeti alkotótáborokat vezetett. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán 1993-ban diplomázott. 1990-ben tagja lett a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1991-ben a Magyar Köztársaság Művészeti Alapjának, 1992-ben pedig felvették a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségébe. Tagja a Magyar Grafikusművészek Szövetségének, a Pedagógusképző Főiskolák Vizuális Nevelési Kollégiumának, a Magyar Rektori Konferencia Pedagógusképző, valamint a Művészképző Szakbizottságának. A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének Országos Választmányi tagja. Művészeti vezetője a Nyíregyházi Nemzetközi Fametsző Művésztelepnek, Zsáka községben pedig képzőművészeti alkotótábort vezet Lukács Gábor festőművésszel közösen. Fő területe a magasnyomású grafika és a tervező grafika, de foglalkozik a festészet és plasztika szinte minden területével.

Toró József 1959-ben született Nagyváradon. Érdeklődése és tehetsége a képzőművészet irányába már kisgyermekként jelentkezett. Tanulmányait a Nagyváradi Művészeti Líceumban kezdte meg, 1978-ban érettségijét is az intézményben szerezte. Ebben az időszakban fordult érdeklődése a szobrászat felé. A kolozsvári Képzőművészeti Egyetem szobrász szakára több alakalommal is felvételizett, közben neves művészek műtermében igyekezett tehetségét továbbfejleszteni. Dolgozott Vetró Artúr, Gergely István és Szederjesi András mellett is. 1990-ben alapító tagja volt a Tibor Ernő Galériának, amelynek több éven át művészeti vezetője is volt. Számos egyéni és csoportos tárlat szervezőjeként és alkotójaként vette ki részét Nagyvárad művészeti életből. Tagja a Kapos-Art Képző- és Iparművészeti Egyesületnek. 2000-ben nyert felvételt a nagyváradi és kolozsvári Művészeti Egyetem festészeti szakára – időközben családjával együtt Magyarországra költözött – 2004-ben kapta meg diplomáját. 2006 óta a debreceni Kós Károly Művészeti Szakközépiskola művésztanára. Rajzot, mintázást oktat, a művésztanárok munkaközösségének vezetője és részt vesz az iskola művészeti- és diákéletének szervezésében, ennek részeként Kós Károly falujában, a kalotaszegi Sztánán vezet alkotótábort.

Részletek

Kezdés:
2018 november 15 • 09:00
Vége:
2018 december 9 • 18:00
Program Kategória:

Helyszín

Kölcsey Központ Bényi Árpád-terem
Hunyadi utca 1-3.
Debrecen, Hajdú-Bihar megye 4026 Magyarország
Telefon:
+36 52 518-400
Honlap:
http://www.kolcseykozpont.hu
Scroll Up